Pomoc

Najczęściej zadawane pytania:

 

1. Co to jest obwód nadgarstka i w jaki sposób należy go zmierzyć? 

Obwód nagarstka jest to dokładna długość nadgarstka mierzona na ciasno. Należy go zmierzyć centymetrem krawieckim lub tasiemką (przenosimy uzyskany pomiar na linijkę). Centymetr krawiecki owijamy na ciasno wokół nadgarstka i odczytujemy pomiar. 

 

 

2. Co to jest długość teleskopów i w jaki sposób ją zmierzyć?

Jest to odległość mierzona między uszami zegarka (wartość A na zdjęciu poniżej). Pomiaru najlepiej dokonać za pomocą suwmiarki, ale też można zmierzyć linijką.

 

 

  

3. Jak zmierzyć długość zegarka między teleskopami?

Można to zrobić linijką lub centymetrem krawieckim,który należy przyłożyć do  zegarka i  zmierzyć odległości od jednego teleskopu do drugiego. Tak jak na przedstawionym zdjęciu poniżej.

 

 

4. Jak bez precyzyjnych narzędzi pomiarowych zmierzyć prześwit między kopertą a teleskopem? 

Do pomiaru prześwitu wystarczy zwykły papier do drukarki. Kartkę składamy tyle razy, żeby po wsunięciu w prześwit teleskop - koperta poczuć opór. Następnie rozwijamy papier i liczymy ile warstw papieru złożyliśmy. Kartka na zdjęciu została złożona 14 razy i maksymalna grubość paska w tym zegarku wynosi 1,8 mm. Jeśli wynik jest poniżej 12 listków papieru, przed zakupem paska prosimy o kontakt.

 

 

 

 

 

 

5. Na co zwrócić uwagę przy doborze paska do zegarka?

Nie tylko design jest ważny, ale przede wszystkim dobór właściwego paska pod względem technicznym. Tu dobieramy szerokość mocowania między uszami zegarka (patrz pkt. 2). Bardzo ważną rzeczą jest właściwa grubość paska w miejscu mocowania teleskopów, czyli prześwit koperta - teleskop.

Są paski które mogą okazać się za grube i nie uda się ich zamontować, bo będą ocierać o kopertę. Szczególnie dotyczy to pasków przewlekanych typu nato lub jednoczęściowych. Przeciętne zegarki mają przeswit od 1,6 - 1,8 mm. Jeśli widzimy, że w naszym zegarku ten przeswit wydaje się niewielki, prosimy o kontakt przed zakupem, pomożemy w wyborze paska.